Juniorským rafterom ide karta, doma valcujú aj mužov

Doba čítania: < 1 min.

Tento víkend sa v Čunove konali preteky Európskeho a Slovenského pohára v raftingu. Slovak Junior Rafters sa tu predviedli vo fantastickej forme keď medzi mužmi získali celkovo 3x zlato.

Tento víkend bol pre slovenských rafterov dôležitý aj kvôli nominácii na budúcoročné Majstrovstvá sveta v Japonsku. Paradoxom teda je, že najlepšou posádkou sa stali juniori do 23 rokov, ktorí preválcovali aj mužské posádky a defakto si vyjazdili až 2 miestenky na MS – za dvadsať trojku a za mužov.

Tréner Rosťo Zbořil neskrýval radosť, jeho cieľom je v prvom rade povzdvihnutie slovenského raftingu. To že jeho zverenci prešli cez mužov pripisuje hlavne výkonom U23-ky v slalome. To je ich najsilnejšia disciplína, raftové preteky sa však skladajú zo 4 disciplín a v celkovom hodnotení sa zrátavajú body dokopy. To i napriek druhej či ďalšej priečke juniorom k celkovému víťazstvu stačilo, čím si nateraz pripínajú na hruď odznak najlepšej slovenskej raftovej posádky.

Víkendové preteky mali trošku komplikovanú štruktúru, konali sa hneď dve kolá Slovenského pohára, jedno v sobotu a jedno v nedeľu a zároveň celý víkend bol aj bodovaným pretekom Európskeho pohára.

V mužských kategóriách sa v prvej trojke striedajú tímy Cabanos, Gajderis, Desperados a Mazurko.

Výsledky
2. kolo SP, sobota
R4
1. Slovak Junior Rafters
2. Gajderis
3. Cabanos
R6
1. Slovak Junior Rafters
2. Cabanos
3. Desperados

3. kolo SP
R4
1. Mazurko
2. Cabanos
3. SKY Rafters
…6. Slovak Junior Rafters
R6
1. Slovak Junior Rafters
2. Desperados
3. Cabanos

Prečítané 191 x.

Pridaj komentár