Zdieľať jedlo online? Potravinová banka v appke OLIO

Doba čítania: 2 min.

Máte doma plno jedla? Zvyšky po párty, cestujete na dovolenku, či len priveľa čerešní zo záhrady? Na BBC som našiel článok o novej „revolúcii“ v zdieľaní jedla. Už nemusíte vyhadzovať jedlo.

Apple-Store-Button-UK googlePlayBadgeBig

Appka funguje na vačšinu smartov. Po jej stiahnutí a jednoduchom zaregistorvaní som si nastavil lokalitu na centrum Bratislavy. V momente mi vybehol zoznam ponúk, najbližšia ponuka však bola vzdialená vyše 600 km vzdušnou čiarou. To zjavne preto, že appka je len novinka.

Skúste sa teda pozrieť aj vy, či vám dačo neleží v chladničke zbytočne, pohrajte sa s apkou, v jej menu nájdete aj možnosť pozvať „do appky“ aj priateľov.

Appka ide v predstavách ďalej ako iba šérovanie z chladničky do chladničky. Zapájajú kaviarne a reštaurácie, hľadajú komunitné miesta pre „drop-boxy“. Dokonca si okrem domácej adresy môžete navoliť aj načítanie aktuálnej pozície z GPS a tak appku v pohode použijete aj na dovolenke alebo turistike.

A ako sa vraví, láska ide cez žalúdok, možno si zamilujete appku a možno stretnete osobu s ktorou vám bude chutiť napríklad taká pizza napolovicu.

Dobrú chuť!

Saasha Celestial-One and Tessa Cook, spoluzakladateľky OLIO
Saasha Celestial-One and Tessa Cook, spoluzakladateľky OLIO

OLIO web | OLIO Facebook

OLIO je prevádzkované „OLIO Exchange Limited (“OLIO”), spoločnosť registrovaná vo Veľkej Británii, pod č. 09428660, registračná adresa 30E Haslemere Road, N8 9RB, London, United Kingdom.“

Pôvodný článok, ktorý som vykutral na BBC je tu: http://www.bbc.com/news/business-36542244

Prečítané 112 x.

Pridaj komentár