Udavač

Doba čítania: < 1 min.

– Čím cheš byť?
– Udavač.

Až donedávna som netušil, že vlastne chcem byť udavač. Odporná hnusná sviňa, ktorá robí niektorým ľuďom zle.

To krásne povolanie, koníček a nátura sa spája staršej generácii s praktikami ŠTB, riťolezectvom, závisťou a chuťou likvidovať niekoho len preto, že je šikovnejší alebo ešte lepšie, lebo je kapitalistická sviňa a reakcionár.

Ja chcem byť novodobý udavač. Sviňa na svine, hovadá a vagabundov. Ľudí, ktorí si myslia, že môžu všetko to čo páchajú odškriepiť a zatĺkať. Takí, čo si myslia, že môžu jazdiť autom jak blázni, vytláčať iných z cesty, parkovať krížom cez chodník aby ich museli mamičky obchádzať, psychicky narušených šoférov MHD ktorí nerešpektujú chodcov na prechode a za jazdy trúbia takmer na každého a vulgárne nadávajú, vodičov-vychovávateľov čo ukazujú fakera, partičky zlodejíčkov čo vykrádajú ľuďom vrecká, špiny čo kradnú bicykle či nepozornej mamičke mobil z kočíka, hajzlíkov čo pografitujú alebo olepia niečo čisté a pekné na čom sa niekto nadrel.

Áno, chcem lepší svet, svet v ktorom vagabundom nič neprejde. Som divný? No a čo. Nečumím, točím, fotím a dohadzujem hajzlov fízlom. Ochrana súkromia na verejnosti má svoje limity, na zdokumentovanie páchania priestupku či trestného činu totiž netreba súhlas „hercov“.

Nemýľte si ma, nie som chronický sťažovateľ čo donekonečna obťažuje úrady. Som taký vecný bonzák. Taký malý udavač čo verí, že Slovensko má na viac ako na kultúru zlodejíčkov a grázlov.

Motivačný článok „Ak nakrútite piráta na ceste, polícia ho môže nájsť a pokutovať“ si vycucni z dennej tlačenky na SME.

Prečítané 143 x.

Pridaj komentár