Vizuálna mapa „sťahovania národov“

Doba čítania: 2 min.

Zdieľané cez RSS zo stránky metrocosm.com, od autora Max Galka
Pôvodný názov článku: All the World’s Immigration Visualized in 1 Map


Preklad časti originálneho článku by Bryan:

Táto mapa ukazuje názorne odhad čistej imigrácie (prílev mínus odliv) podľa pôvodnej a cieľovej krajiny v období od 2010 do 2015.

Modré kruhy označujú celkový prírastok krajiny, červené celkový úbytok krajiny. Každá žltá bodka reprezentuje 1000 ľudí.

Ak sa postavíte kurzorom nad krúžok, zobrazia sa vám celkové čísla, Kliknutím na krúžok sa aktivuje daná krajina a z mapy sa odfiltruje iba tok súvisiaci s vybranou krajinou.

Migrácia medzi krajinami (2010-2015)

Ak vám nenačíta mapu v článku, kliknite na priamy odkaz sem: Full screen version /alebo na ukážku na Youtube video

 

Dáta k mape pochádzajú z U.N. Population Division, viac o tom akým spôsobom boli dáta skalkulované sa dočítate na konci originálneho článku.

Imigrácia: Nový Godwinov zákon

Jedná sa o internetové porekadlo „Ako sa rozrastá online diskusia, pravdepodobnosť prirovnaní zahŕňajúcich hitlerovský nacizmus sa blíži k 1.“

V poslednej dobe sa podobný princíp v uplatňuje v imigrácii. Nezáleží na téme online diskusie, ak je konverzácia dostatočne dlhá, niekto nevyhnutne zvrtne tému na imigráciu.

Imigrácia bola vždy dôležitá a častá téma na debatu. A pre množstvo súčasných udalostí je spojenie s imigráciou jasné, napríklad: terorizmus / ISIS, Brexit, Donald Trump a tohtoročná prezidentská kampaň, utečenecká kríza. Ale v posledných možno dvoch rokoch imigrácia zasahuje do tém, v ktorých by sme to neočakávali.

V originálnom článku sa ďalej dočítate o tom, kto migruje odkiaľ a kam, ako ovplyvňuje situácia v Sýrii migráciu i to, aké sú fakty v krajinách, kde je migrácia politickou kartou ale zďaleka vyjadrenia nie sú v mierke k skutočným číslam.


Originálny článok v úplnom znení tu: All the World’s Immigration Visualized in 1 Map

Prečítané 211 x.